אודות העמותה

ביוזמתו ובליווי צמוד של המרא דאתרא דשיכון חב”ד בלוד, הרה”ח ר’ ברוך בועז יורקוביץ שליט”א, התגבשה קבוצת נציגים של כל בתי הכנסת חב”ד בלוד והקימו לראשונה, עמותת חסד בשם “יחד למענכם – לוד”.
מטרת העמותה, לתת סיוע בהכוונה כלכלית/בייעוץ רפואי/בעזרה במציאת עבודה/שלום בית/פרויקטים חינוכיים וכל סיוע שיידרש לאנ”ש חברי קהילת חסידי חב”ד בלוד ההולכת ומתפתחת בקצב מהיר ב”ה.
תקופת הקורונה הכניסה משפחות רבות למעגל העוני ולמבקשי הסיוע ואין הקומץ משביע את הארי.
במהלך עשרת ימי תשובה יצאנו בקמפיין ייעודי לסייע לאותן משפחות לעבור את חודש החגים בכבוד ועם שמחה קטנה בלב שיש מי שדואג ומסייע בכל עת ומהווה שליח נאמן לקיים את הציווי, איש את רעהו יעזורו, ולאחיו יאמר חזק.

העמותה נבנתה בצורה כזו שיהיו בא נציגים מכל בתי הכנסת בלוד בכדי שהפניות ישמרו בדיסקרטיות מלאה וכך בעז”ה נפעל.

מאז הקמפיין האחרון, העמותה חילקה למאות משפחות, תלושי קנייה למוצרי מזון וארגזי עופות והקלו מעליהם את ההתמודדות עם חגי ישראל וימי השיגרה.

עקב ימי הקורונה בהם נאלצו תלמידי הקהילה לעבור ללמידה מרחוק, משפחות רבות נקלעו למצוקה אמיתית שלא איפשרה להם לרכוש מכשירי טאבלט עבור ילדיהם שמצאו את עצמם יושבים בביתם ללא לימודים וללא מעש. העמותה התגייסה לפרויקט וסיבסדה עשרות מכשירי טאבלט שנתנו מענה לאותם ילדים ואיפשרו להם לשמור על שיגרה מסוימת בימים טרופים אלו.

כחלק מהפעילויות להקל על פרנסתם של אנשי הקהילה, התקיימו פגישות רבות עם חברות הגז במטרה להוזיל את העלויות.
בסייעתא דשמיא, הצלחנו מול חברת פזגז המספקת את הגז לשכונת חב”ד, להוזיל את המחיר במעל 30% כשבנוסף, חברת פזגז לקחה על עצמה להפריש שקל עבור כל צריכת קוב של כל תושבי הקהילה, למען קופת החסד כך שכל הדלקת גז בבית, כולם הופכים לשותפים בחסד הקהילתי.

בתקופה הקרובה נצא בעז”ה במיזם של חבילות מזון מוצרי יסוד מסובסדים לכלל חברי הקהילה. במזכרת המיזם, כל אחד יוכל לרכוש הנחה משמעותית, חבילת מזון לפי פירוט שיוצג מראש ויקבל את החבילה לביתו.
מיזם זה יסייע בעז”ה בהתמודדות הקיום היומיומיות ויקל על ההוצאות הרבות במיוחד בתקופה מאתגרת בה אנו נמצאים.

חברי העמותה

ר׳ חיים גלינסקי
יו״ר העמותה
4
ר׳ נתי מלכא
חבר עמותה
ר׳ בני כהן
חבר עמותה
ר׳ יעקב זרחיה
חבר עמותה
ר׳ יוסי לויטין
חבר עמותה
ר׳ בעשע יורקוביץ׳
חבר עמותה
ר׳ מנחם ישעיהו
חבר עמותה
ר׳ חננאל מזרחי
חבר עמותה
ר׳ שלמה מזרחי
חבר עמותה
ר׳ יוסי בן-דור
חבר עמותה
ר׳ אליקם בן מעש
חבר עמותה
ר׳ ממי תעיזי
חבר עמותה

החשבון שלי

האתר סגור להזמנות

האתר סגור להזמנות עבור חג הפסח.

עמכם הסליחה,

צוות אתר יחד למענכם.

דילוג לתוכן